Jak wygląda Cavaliada Tour w 2021 roku?

K

ażdego roku w Poznaniu, Lublinie, Krakowie oraz Warszawie odbywa się największy i najbardziej prestiżowy w Polsce cykl międzynarodowych, halowych zawodów jeździeckich, autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), czyli CAVALIADA Tour.

To jedyne zawody w kraju, podczas których w jednym miejscu i w jednym czasie odbywają się cztery konkurencje jeździeckie: skoki przez przeszkody, WKKW, ujeżdżenie i powożenie, a także dodatkowo CAVALIADA Future – konkurs dla dzieci na kucach.

Pomimo, że historia zawodów sięga 1995 roku, w którym po raz pierwszy, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się zawody jeździeckie, CAVALIADA stała się marką dopiero w 2010 roku. W tym czasie, W Poznaniu odbyły się zawody o randze międzynarodowej CSI-W z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata, a także postanowiono podzielić wydarzenie na części: targową, sportową i pokazową, co przyciągnęło media i szeroką publiczność. Warto dodać, że w 2016 roku w Kołobrzegu, z okazji 95- lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się pierwsze w Europie międzynarodowe zawody jeździeckie na piaszczystej plaży – CAVALIADA Summer Jumping.

W tym roku, wobec obowiązujących przepisów, po raz pierwszy CAVALIADA odbędzie się bez udziału publiczności, a jedynie w obecności zawodników, luzaków i sztabu szkoleniowego. Planowo, cykl imprez miała rozpocząć CAVALIADA w Lublinie, jednakże wyjątkowo w tym roku impreza została przeniesiona do Poznania –  CAVALIADA Winter Tour i odbędzie się w dniach 11.02.2021r. – 14.02.2021r. i 18.02.2021r. – 21.02.2021r.

Tegoroczna CAVALIADA będzie transmitowana online. Po zawodach w Poznaniu, przyjdzie kolej na Kraków: 11.03.2021r. – 14.03.2021r. oraz na Warszawę: 11.11.2021r. – 14.11.2021r.

Część zespołu FANCY zaangażowana w świat jeździectwa terminy imprez wpisała już do kalendarzy.  Polecamy, zatem CAVALIADA Tour jako must-see tegosezonu, nie tylko dla pasjonatów jeździectwa ale także dla osób, które chciałyby dopiero poznać dyscyplinę i po prostu wziąć udział w pełnym emocji i wrażeń evencie.