Bezkompromisowy Rafał Karcz specjalnie dla Fancy Properties

Artysta przede wszystkim offowy i prowokujący, w swoim koncepcie wykracza poza schematy.

Malarz, rysownik, grafik, a także fotograf. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych.

Rafał Karcz przez kilkanaście lat zajmował się malarstwem i grafiką warsztatową czyli ręczną obróbką obrazu. Poszukując nowych, omijających schematy form wyrazu zaangażował się w fotografię, opracowując autorski sposób obróbki zdjęć. Jego prace wykorzystywane są na okładkach płyt, kaset, a także plakatach koncertowych wykonawców z USA, Kanady i Europy. Współpracuje z wytwórniami MORD RECORDS (Rotterdam), ASYMETRIAL CODE (Berlin).

Artysta wykonuje zdjęcia techniką cyfrową, i drukuje na dowolnym papierze lub papierze fotograficznym. Następnie, wydruk poddaje działaniu mieszkanek kwasów chemicznych i suszy, po to aby na końcu nadać kolor akwarelami lub gwaszami. Często dorysowuje różne znaki i napisy.

Jego kolekcje zdjęć najczęściej przedstawiają postaci fotografowane intuicyjnie, w pośpiechu, co potęguje wrażenie autentyczności, a każda serii konsekwentnie utrzymywana jest w konwencji psychodeli.

Fotografie dla Fancy Properties wykonane i obrobione autorską metodą przez Rafała Karcza przedstawiają krakowskie nieruchomości. Nie jest to tematyka charakterystyczna dla tego artysty. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na tę twórczą próbę i ocenić jak jej rezultaty objawiają się na nowym polu.